Dragan Mektić povodom ubistva mladića u Trnu: “Čast mi je biti ‘izdajnik’ pored patriota koji su kod Dodika nogom otvarali vrata”
Mediji u RS-u su ubjavili identitet mladića koji je poginuo u pucnjavi na jednoj benzinskoj pumpi u Trnu, kao i ime i prezime osobe koja je pucala. Navodno radi se o pripadniku organizacije “Srbska čast”.
Kako mediji prenose,od povreda zadobijenih u pucnjavi preminuo je Duško Savanović (24).
Kako ATV nezvanično saznaje, za pucnjavu je osumnjičen Dalibor Čamber koji je odranije poznat policiji.
U martu ove godine uhapšen je zajedno sa bratom Dubravkom sa lažnim policijskim značkama i vozilom sa treptačima, prenosi BNTV.
Tada je policija u pretresu pronašla i oružje.
Kako BN saznaje Čamber je pripadnik Srpske časti, organizacije sa vrlo upitnom reputacijom koja djeluje i u Republici Srpskoj.
Čamber je zajedno sa ostalim iz “Srbske časti” rado viđen gost i u Palati RS kada je predsjendik bio Milorad Dodik o čemu govori i ovaj prilog:
Dalibor Čamber /46/ iz Laktaša osumnjičen je da je, u društvu sa osumnjičenim Milanom Đurđevićem /42/, takođe, iz Laktaša, ranio iz pištolja sugrađane S.D. i B.A. /22/, nakon čega je S.D. preminuo, prenijela je Srna.
Na ove inforamcije reagovao je i član Zastupničkog doma PSBiH Dragan Mektić.
– Kad sam ja govorio da je Srpska čast skup kriminalizovani lica meni kažu da napadam srpstvo i da sam izdajnik.Čast mi je biti “izdajnik” pored takvih patriota. Ali oni su kod Dodika nogom otvarali vrata, nbapisao je Mektić na dvoj Twitter nalogu.
(NEZAVISNI/ Oslobođenje)