Kosor o posjeti šefice Evropske komisije: Ni riječi o Dodikovom otcjepljenju

Predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen počela je u utorak službenu posjetu Zapadnom Balkanu posjetivši Albaniju i Sjevernu Makedoniju. Danas je na Kosovu, a posjetit će potom Crnu Goru, Srbiju i BiH. Bivša premijerka Republike Hrvatske Jadranka Kosor komentirala je njene izjave.

“Vidim da je šefica EK na turneji po Zapadnom Balkanu. Lijepe riječi koje ne znače ništa, ali ni riječi o Dodikovom otcjepljenju i nepriznavanju presuda o genocidu. Nikakva perspektiva Sjeverne Makedoniji koja je i ime promijenila, nadajući se. PR od kojeg nema koristi”, zaključila je Kosor.

Von der Leyen je uoči posjete uputila poruku na Twitteru.

“Danas započinjem posjetu našim partnerima na Zapadnom Balkanu prije zajedničkog samita iduće sedmice. Moja poruka je jasna, dijelimo zajedničku, evropsku budućnost. Sada je spremamo. Zajedno prevladavajući COVID. Strateškim ulaganjem. Dajući mogućnost mladima”, napisala je Von der Leyen.

N1